imob2019-new

15. İMOB Fuarı’na sayılı günler kaldı

Dünyanın en büyük üç mobilya fuarından biri olan İMOB-Uluslararası İstanbul Mobilya Fuarı, 22-27 Ocak 2019 tarihleri arasında Yeşilköy’de 15’inci kez kapılarını açacak.
2018 yılında katılımcı, ziyaretçi sayısı, kurulduğu alan ve oluşan iş hacmi açısından ulaşılması güç rekorlara imza atan  IMOB’u, 63 bin 655’i yabancı, 126 bin 279’u yerli olmak üzere toplam 189 bin 934 kişi ziyaret etti. Yabancı ziyaretçi sayısında bir önceki yıla göre yüzde 50 oranında artış yaşanan İMOB Fuarı, 2019’da da kendi rekorunu kırmaya hazırlanıyor.
Türkiye mobilya sektörünün küresel pazarlara açılan vitrini olan  IMOB,  150 bin metrekare alanda 600’den fazla katılımcıyı, dünyanın dört bir yanından gelen alıcılarla buluşturacak.  Fuarda hayalleri süsleyen ev mobilyalarından, iç mekan tasarımlarına, nesilden nesile kullanılabilecek çocuk odalarından konforlu ofis mobilyalarına kadar binlerce yeni ürün sergilenecek.
Her yıl olduğu gibi bu yıl da mobilya sektörünün önemli oyuncularına geniş kapsamlı bir ticaret pazarı sunmaya hazırlanan IMOB Fuarı,  İtalya, Almanya, Avusturya, İsviçre, Suudi Arabistan, Irak, Kuveyt, Katar ve BAE dahil olmak üzere 120 ülkeden tedarik heyetleri, ziyaretçiler ve VIP heyetlerini ağırlayacak.
Fuarda kurulacak özel B2B alanında, Körfez ülkeleri, Kuzey Afrika ve Avrupa’dan 300’ün üzerinde firma ile Türk mobilya üreticileri bir araya gelecek.
YENİ PROJELER IMOB’A HEYECAN KATACAK
Profesyonel alıcılara sadece ürün değil bir yaşam tarzı da sunan IMOB Fuarı, bu yıl farklı bir çalışmaya da ev sahipliği yapacak.
Suudi Arabistan, Katar ve Kazakistan gibi farklı ülkelerden pek çok şirket,  IMOB’da ‘Kontrat Mobilyaları” başlığı altında projelerini sunacaklar.
Ticari tesisler, oteller, hastaneler ve konut projeleri için tasarlanan ve üretilen mobilyaları kapsayan “Kontrat Mobilyaları” Türk mobilya sektörüne ayrı bir heyecan katacak.